Press enter to see results or esc to cancel.

گرامیداشت سالروز شهادت بنیانگذاران شهید سازمان مجاهدین خلق

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلَائِكَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِي كُنتُمْ تُوعَدُونَ در حقيقت كسانى كه گفتند پروردگار ما خداست‏سپس ايستادگى كردند فرشتگان بر آنان فرود مى‏آيند [و مى‏گويند] هان بيم مداريد و غمين مباشيد و به بهشتى كه وعده يافته بوديد شاد باشيد.

در سحرگاه 4 خرداد 1351 محمد حنیف نژاد بنیانگذار سازمان مجاهدین خلق به همراه مجاهدین شهید سعید محسن و عبدالرسول مشکین فام .علی اصغر بدیع زادگان و محمود عسگری زاده ..توسط رژیم کودتائی پهلوی به شهادت رسیدند. محمد حنیف با توجه به آموزه های قرآنی در نهضت آزادی و اجتهاد انقلابی خود و یارانش، پیام رهائی بخش این کتاب الهی را در مبارزه حرفه ای با دشمنان آزادی تعبیر و تفسیر کرد.او و یارانش در سازماندهی این بینش انقلابی با استفاده از امکانات موجود مبارزه انقلابی حرفه ای را سازمان دادند.رژیم کودتاچی پهلوی که سردار آزادی و سمبل عینی میراث آزادیخواهانه انقلاب مشروطییت را مانعی برای به بند کشیدن آزادی تشخیص داد، با کودتای استعماری ارتجاعی او را در احمد آباد به بند کشید. و یاران اندک او را نیز به مانند شهید دکتر حسین فاطمی بعد از زخمهای چاقو و چماق شعبان بی مخ ها تیرباران کرده بود، مدعی گردید که 2500 سال تاریخ خود ساخته را از گزند آزادیخواهان بیمه کرده است. اما مجاهدین و فدائیان با پیش گرفتن فدای حداکثر با یک خط مشی مبارزه حرفه ای ، این خیالات واهی را مثل حبابی به قضاوت عموم گذاشتند. شهید بنیانگذار و یارانش در این حماسه آفرینی وطن دوستی از موضع آزادیخواهی را به درجه ای ارتقاء دادند که دیگر کسی قادر نباشد، ضمن وطن فروشی و استثمار خلقهای محروم با تکیه به داستانهای پوشالی کوروش و داریوش دعوی ایرانیت و ایران پرستی کند. وطن و دوستی آن با این تعبیر حنیف گونه یعنی نفی استثمار و استبداد در تمامی ابعادش .. به همین خاطر مردم ایران در تاریخ پرفراز و نشیب خود با کسب حداقل آگاهی به سراغ کسانی میروند که با آنان پیوند آرمانی و ایدئولوژیک دارند. اقبال نسلها به این آموزگاران وفادار به آزادی که باعث خشم و غضب مثلث شوم زر و زور و تزویر میشود،برخاسته از همین همدلی و هم آوائی این پیشکسوتان با آرمانها و اهداف عدالت جویانه آنهاست. سازمان مجاهدین خلق تجربه گرانبهای یک خلقی است که در مبارزه با استعمار و استبداد مبارزه حرفه ای را شیوه خود کرده است. امروز این شجره طیبه که محمد حنیف آن را در این سرزمین غرس کرده در قامت اشرفیان و همه جویندگان آزادی درنسل دوم ، به برگ و بار نشسته است. بدون شک استعمار و ارتجاع از رویش و ثمرات این شجره طیبه نگران و در هراس است. از این رو توطئه های مکرر را برای نابودی آن سازمان داده و با شکست در هر صحنه ای به تدارک سناریو دیگر دست میازد. معلم شهید دکتر علی شریعتی در رثای بنیانگذار شهید محمد حنیف چنین میگوید. ای قائم به قسط در زمین ، ای خصم ستمگر، یار مظلوم، ای مجاهد مسلمان، ای خود

ساخته بر خلق و خوی خدا، وارث انبیاء برتر از پیامبران بنی اسرائیل، انسان محمد واری

که باید شاهد حق زمان و شهید خلق جهان باشی، ای حنیف نژادی که از طواف عشق،

سعی اب، منزل آگاهی، خودآگاهی، و منای رم ، تثلیث شرک و شهادت اسماعیل، باز

میگردی و لوای فلاح بخش توحید ابراهیم و پیام قرآن و ذولفقار علی را با خویش داری و

کوزه ای از اب زمزم سوغات آورده ای ….. لحظه ای درنک کن و به ایمان و پیمانت

بیندیش }معلم شهید دکتر علی شریعتی م.ج. 6ص 231 تا 232.

گرامیداشت یاد این شهیدان باید نسل مخاطب و باورمند به اهداف این بزرگان را مسلح به مسئولیتهای امروزین خود سازد. و از سوی دیگر تاکتیکها و بینش فلسفی و سیاسی این راهگشایان بایستی در جغرافیای سیاسی موجود، مسلح به ابزاری در حوزه تئوری و عمل شود که قادر باشد با پاسخگوئی درست از هزیمت نیروهای مردم در جنگهای زرگری مانع شود. امروز مافیای ولایت مطلقه آخوندیسم با پشتوانه پول نفت انواع لابی ها را برای بقای قدرت مطلقه خود در اقصی نقاط جهان سازمان داده است. و در مقابل، بهای همه این حمایتها از رژیم بایستی از کیسه خلقی پرداخته شود که خودشان در بحران فقر و انواع خشونت دست و پا میزنند. بنابراین شجره طیبه محمد حنیف بایستی با تبیین ایدئولوژیک از سوی وفاداران بدو، بن بست ارتجاع ولایت مطلقه آخوندیسم را پشت سر گذارد.

سلام بر شهید بنیانگذار محمد حنیف و یاران او زنده باد دموکراسی توحیدی

نابود باد رژیم ضد جمهوری و ضد اسلامی ولایت مطلقه آخوندیسم

نهضت تشیع علوی … خرداد 1391 برابر با مه 2012