برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

دکتر ناصر میناچی یار ثابت قدم معلم شهید و بنیانگزار حسینه ارشاد به دیار باقی شتافت.

بسم الله الرحمن الرحیم .

دکتر میناچی با نگارش کتابی تحت نام ” تاریخچه حسینیه ارشاد ” بسیاری از مسائل پشت پرده، ازجمله توطئه آخوندیسم و ساواک بر علیه این مرکز و به خصوص معلم شهید دکتر علی شریعتی را برای نسلهای آینده از خود باقی گذاشت.

این کتاب روشنگر از جمله مطلبی از معلم شهید را در خود جای داده است که در تدوین مجموعه آثار معلم از آن غفلت شده و یا به دلایلی از چاپ آن خود داری کرده اند.

اگر امروز هر منتقد و یا کاوشگری در پی دست یابی به علل ضدیت هیستریک آخوندیسم با تز اسلام منهای آخوند معلم شهید باشد، یکی از منابع روشنگر همین تاریخچه حسینیه ارشاد است که توسط دکتر میناچی نوشته شده است.

در همین کتاب صفحه 46 با استناد به یک گزارش از سوی ارتشبد نصیری ریاست ساواک چنین نقل شده است .

دکتر علی شریعتی از عناصر افراطی مذهبی و مخالف دولت است که از چندی پیش و با ورود به حسینیه ارشاد و جمع آوری جوانان و بهره گیری از تأثیر پذیری آنها ، در سخنرانی های خود به طور تلویحی جوانان را به مخالفت با اوضاع سیاسی و اجتماعی موجود، تشویق و تحریک نموده است.

خواهشمند است دستور فرمائید از سخنرانی نامبرده در حسینیه مذکور وسایر محافل و مجالس مذهبی ممانعت به عمل آورند، و با توجه به اینکه هواداران یاد شده که برخی از آنها از عناصر ناراحت و مخرب هستند در صورت افتتاح مجدد حسینیه ، در جلسات مذهبی متشکل در آن ، دست به تظاهرات به نفع او خواهند زد ، ضمن پیش بینی های لازم جهت مراقبت و بازداشت عناصر محرک ، نسبت به کنترل انتشارات حسینیه مذکور اقدامات لازم معمول و نتیجه را به این سازمان اعلام دارند.

ارتشبد نصیری رئیس سازمان اطلاعات و امنیت ارتشبد نصیری

مرحوم دکتر میناچی در این اثر که حاوی سرگذشت حسینیه ارشاد در تاریخ سیاسی ماست، علل ضدیت هیستریک سلطنت و روحانیت با معلم شهید را به روشنی و صراحت بیان کرده است.

ازجمله در این کتاب نامه مستدل و روشنگرانه معلم شهید خطاب به دبیرکل سازمان ملل در رابطه با طرح جدائی دین از سیاست، توسط میناچی برای نخستین بار منتشر شده است که روشنگر و مهر ابطالی است بر سفسطه های بسیاری از مدعیان که با اتکا و کسب مشروعیت از اندیشه معلم، این تز استعماری و ارتجاعی را،به خاطر تسلیم وسازش با دیکتاتوری ولایت مطلقه آخوندیسم، به نام “ملی و مذهبی” تبلیغ و توجیه می کنند.!!

مرحوم میناچی با نوشتن این خاطرات تحت نام تاریخچه حسینیه ارشاد، در 616 صفحه تز اسلام منهای آخوند در نهضت بازگشت به قرآن را ، که معلم برای همیشه شهید و شاهد آن است، از گزند بسیاری از توطئه های ارتجاعی و استعماری در امان داشته، و به نسل امروز و فردا دین خود را اداه کرده است.

ایستادگی و فداکاری در مسیر روشنگری و نهضت بازگشت به قرآن که مرحوم میناچی در آن حضور داشته، حامل و حامی ارزشهائی است که بدون شک مردم آزاده ایران در مقطع دست یابی به هدف محوری آن یعنی دموکراسی توحیدی ، در یک کشوری عاری از ستم و فقر و سرشار از آزادی، آگاهی و عدالت ، از این شخصیتهای کار آمد نیز تقدیر شایسته به عمل خواهد آمد.

امروز وقتی دیکتاتوری ولایت مطلقه آخوندیسم حتی از به خاک سپاری او در حسینیه ارشاد مانع میشود، خود حکایت از عمق و وسعته کینه عمال ارتجاع و استعمار با این شخصیت شاخص، و بنائی است که تحت نام حسینیه ارشاد پی ریخته است .

با آرزوی رحمت و نعمت تام الهی بر دکتر میناچی مرحوم و همدردی و تسلیت به خانواده و یاران او

نهضت دموکراسی توحیدی بهمن ماه 1392 هجری /شمسی برابر با ژانویه 2014 میلادی