در گرامیداشت سالگرد عملیات فروغ جاویدان

2017-07-26 ، اطلاعیه ها

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ

هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏ اند مرده مپندار بلكه زنده‏ اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى ‏شوند.آل عمران .آیه 169

عملیات فروغ جاویدان توسط ارتش آزادی بخش سازمان مجاهدین خلق در تاریخ سیاسی ما یک نقطه عطف تاریخی و دارای درسهای فراوان است. از جمله درسهای شاخص این عملیات فداکاری حداکثر یک نیروی مبارز در مقابل یک دشمن غدار و دجال است . خمینی و شرکاء که بعد از کودتای 30 خرداد 1360 نسل معترض به این کودتا را در شمار هزاران بعد از شکنجه های طولانی به قبرستانهای گم نام فرستاده بودند ، در این عملیات مواجه با اراده بر آمده از این تجربه خونین گردیدند. نسل انقلابی که با الگوی شهادت مهدی رضائی ها ، مسلح به اندیشه طرح معلم شهید انقلاب در حذف آخوندیسم از اسلام قرآنی بودند، در این عملیات ، با تمام توان وارد میدان نبرد شدند. اما پاسیویسم مبارزاتی توده های مخاطب این قهرمانان از یکسو، و دسیسه قدرتهای بزرگ در تهدید کشور حامی، موجب عقب نشینی و اسارت و شهادت جمعی از این حماسه سازان گردید. رژیم دجالان آدمخوار و نفت خوار، به فغان و ناله  افراد خودش را بسیج می کرد، ولی درمقابل مواجه بود با نیروهای ارتشی و مردمی که با مجاهدین خلق همراه و همگام می شدند. بدون شک مجاهدین اگر از امکانات هوائی برخوردار بودند سرانجام این عملیات با شکست و فروپاشی دیکتاتوری ولایت مطلقه آخوندیسم رقم میخورد. اما این دیر آمدن مردم در مقاطعی که سرنوشت آنها در آزادی و یا اسارت به وسیله  قهرمانانش تعیین میشود، از معضلات استراتژیک  تاریخ سیاسی ماست. خلع سلاح ستارخان و باقرخان رهبران مشروطه در تهران فتح شده ، و یخ زدن کوچک خان جنگلی در شمال و دستگیری و اسارت مصدق کبیر در کودتای 28 مرداد، و خلع بنی صدر در 30 خرداد 1360 با کودتای خمینی و شرکاء همگی حکایت از ضعف و غفلت اراده ملی در روز جنگ آزادی و استبداد و رقم خوردن سرنوشت ملی ما می باشد . این نقطه ضعف وجدان ملی یعنی عدم حضور در مقطعی که پیشتاز با تمام قوا با دشمن در جنگ سرنوشت است، یکی از عوامل اصلی دیرپائی استبداد و مستبدین است. مجاهدین در جنگ سرنوشت  بازهم شکست خوردند ولی آنچه را  که در توان داشتند در نهایت اخلاص برای آزادی وطن از حاکمیت ستمگران  دریغ نکردند. امید است که نسل جوان با اتکاء به این تجربه های سرشار از آموزهای  پویا این بار با برخورداری از حمایت داخلی و خارجی بتوانند از تمامی امکانات  بین المللی برای ساقط کردن دیکتاتوری ولایت مطلقه آخوندیسم  بهرمند شوند. وَلَا تَحْسَبَنَّ اللَّهَ غَافِلًا عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا يُؤَخِّرُهُمْ لِيَوْمٍ تَشْخَصُ فِيهِ الْأَبْصَارُ.

و خدا را از آنچه ستمكاران مى كنند غافل مپندار جز اين نيست كه [كيفر] آنان را براى روزى به تاخير مى‏ اندازد كه چشمها در آن خيره مى ‏شود.

با توجه به  جنبشها و حرکتهای متهورانه نسل دوم و موقعیت  بین المللی و منطقه ای  دیکتاوری  ولایت مطلقه آخوندیسم ، وعده خداوند در آیه فوق در دسترس است.

سلام بر شهدای فروغ جاویدان و همه شهدای راه آزادی ….زنده باد دموکراسی توحیدی آلترناتیو دموکراتیک ایران فردا

نهضت دموکراسی توحیدی مرداد ماه 1396 برابر با ماه جولای 2017