برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

نوزدهمین سالگرد قتل عام نویسندگان و چهره های سیاسی موسوم به قتل های زنجیره ای

بسم الله الرحمن الرحیم

مِنْ أَجْلِ ذَلِكَ كَتَبْنَا عَلَى بَنِي إِسْرَائِيلَ أَنَّهُ مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا وَلَقَدْ جَاءَتْهُمْ رُسُلُنَا بِالْبَيِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ كَثِيرًا مِنْهُمْ بَعْدَ ذَلِكَ فِي الْأَرْضِ لَمُسْرِفُونَاز اين روى بر فرزندان اسرائيل مقرر داشتيم كه هر كس كسى را جز به قصاص قتل يا [به كيفر] فسادى در زمين بكشد چنان است كه گويى همه مردم را كشته باشد و هر كس كسى را زنده بدارد چنان است كه گويى تمام مردم را زنده داشته است و قطعا پيامبران ما دلايل آشكار براى آنان آوردند [با اين همه] پس از آن بسيارى از ايشان در زمين زياده‏ روى مى كنند (۳۲)قرآن کریم سوره مائده .

قتل های موسوم به زنجیره ای که توسط دیکتاتوری ولایت مطلقه آخوندیسم در دوران ریاست جمهوری رفسنجانی و خاتمی صورت گرفت و در این نسل کشی جمعی از نخبگان جامعه ما در حوزه های مختف فرهنگی و سیاسی ، با جسد کارد آجین شده در پارک ها و مناطقی از تهران رها شدند… بدون شک طبق اسناد این قتل ها توسط حاکمیت فرعونی ولایت مطلقه آخوندیسم صورت گرفت ، هر چند عده ای در داخل و خارج تلاش کرده و می کنند که این قتلها را به حوزه های خارج از حاکمیت نسبت دهند.

گرچه در مجموع قتل‌ها در طول چندین سال اتفاق افتاده، قربانیان این قتل‌ها بیش از ۸۰ نفر از نویسندگان، مترجمان، شاعران، کنش گرایان سیاسی و شهروندان عادی بودند که با روش‌های گوناگونی مانند تصادف خودرو، ضربات چاقو، تیراندازی در سرقت‌های مسلحانه و تزریق پتاسیم به منظور شبیه‌سازی حمله قلبی به قتل رسیدند.[ در پاییز و زمستان سال ۱۳۷۷ (۱۹۹۸ میلادی) و هنگام به قتل رسیدن داریوش فروهر، پروانه اسکندری و سه نویسندهٔ مخالف نظام، در عرض ۲ ماه به عنوان یک بحران جدی مطرح شد. سازش دولت های اروپائی با این حاکمیت، رژیم دیکتاتوری را به شیوها مختلف تا کنون توانسته از سرنوشت مقدر خود یعنی محاکمه سران این نظام در یک داگاه بین المللی معاف سازد. از این رو در نوزدهمین سالگرد کشتار دگر اندیشان و مخالفین حداقلی، باید برای پاسخگوئی این رژیم جنایت پیشه  او را مجبور به  تن دادن به انتخابات آزاد مردم با نظارت نهاد های بین المللی و حضور همه جریانهای سیاسی کرد. این فرمول می تواند به شیوه مسالمت آمیز و با حداقل هزینه  دیکتاتوری کشتار و شکنجه و غارت آخوندیسم را با کمترین هزینه از قدرت خلع کرده و سرنوشت مردم را به انتخاب آزاد آنها محول کرد. مردم ایران و به خصوص نسل جوان بعد از انقلاب که تجربه خونین و سنگین نسل انقلاب را پیش روی خود دارد،قادر است در یک انتخابات آزاد با حضور همه نیروهای سیاسی و تحت نظارت نهادهای بین المللی از این زندان مخوف آخوندیسم خود را رها سازد.

گرامی باد یاد همه جاباختگان راه آزادی ….زنده باد دموکراسی توحیدی با تز اسلام منهای آخوند …مرگ بر اصل ولایت مطلقه آخوندیسم

نهضت دموکراسی توحیدی .