Press enter to see results or esc to cancel.

به مناسبت قیام دانشجوئی 18 تیر 1378

 

وَالَّذِينَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهِمْ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَمْرُهُمْ شُورَى بَيْنَهُمْ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ.

و كسانى كه [نداى] پروردگارشان را پاسخ [مثبت] داده و نماز برپا كرده‏ اند و كارشان در ميانشان مشورت است و از آنچه روزيشان داده‏ ايم انفاق مى كنند.

هیجده تیرماه 1378 هجری /شمسی در تاریخ سیاسی ایران با قیام دانشجویان معترض به سانسور و استبداد ، دانشگاه و دانشجو را وارد عرصه جدیدی از مبارزه با دیکتاتوری ولایت مطلقه آخوندیسم کرد. این دیکتاتوری که یک انقلاب مردمی را با کودتا در 30 خرداد 60 با افزودن ولایت مطلقه روحانیت از محتوای جمهوریت و اسلام  خالی کرده بود، با سنگر آزادی یعنی دانشگاه و دانشجو خصومت ایدئولوژیک داشت. بنابراین مقتضیات  ضد انقلابی و بغایت ضد قرآنی  ماهیتی نظام ولایت مطلقه، هرگونه طرح آزادی و بر زبان آوردن  آن ،به خصوص از طرف نسل جوان  جرم تلقی میشد. با اعتراض حداقلی به ممنوعیت روزنامه سلام  این حرکت آغاز شد و با توجه به اعمال خشونت از سوی دیکتاتوری ولایت منجر به کشتار و زندانی شدن تعدادی از دانشجویان گردید. شهید عزت ابراهیم نژاد که از سمپات های معلم شهید دکتر علی شریعتی بود و در زمانه سانسور و اختناق با همراهی بخشی از دانشجویان اقدام به  برگزاری سالگرد های معلم میکرد ، در این یورش سبعانه  توسط چماقداران ولایت به شهادت رسید و تعدادی دیگر نیز مفقود و مصدوم شدند . کارنامه سراسر جنایت و فساد و ترور و وحشت ولایت مطلقه آخوندیسم گواه این حقیقت است که در هیچ حوزه ای توان حداقل همراهی با خواستهای بدیهی اقشار مختلف مردم را ندارد. از این رو  قیامها و جنبشهای سرکوب شده و اینهمه خونی که در سراسر ایران از بهترین فرزندان این سرزمین ریخته شده ، بیانگر این حقیقت است که استبداد ولایت مطلقه آخوندیسم جز سرنگونی  راه حل دیگری ندارد. چون اپوزیسیون قادر به انجام این مهم نبوده بنابر این حمایت جدی بین المللی تنها راه خروج ایران از این بن بستی است که حاکمیت  غیر قانونی و غیر منتخب بر مردم ایران تحمیل کرده است .رفراندوم و انتخابات آزاد با حضور همه جریانهای سیاسی کم هزینه ترین راه برکناری استبداد است ، اما دیکتاتوری ولایت مطلقه روحانیت با این گزینه همراه نبوده و نخواهد شد . از این رو مردم ایران و جنبشهای دانشجوئی و کارگری باید در حمایت از یک راهکار جدی بین المللی ،بیش از این زمان را به نفع  دوشمن از دست ندهند.

سلام بر داشجویان  مبارز و آزاده   سلام بر شهدای راه آزادی

پیش به سوی استقرار دموکراسی توحیدی در ایران زمین …. سرنگون باد دیکتاتوری ضد جمهوری و ضد اسلامی ولایت مطلقه آخوندیسم

نهضت دموکراسی توحیدی    16 تیر 1398 برابر با ماه جولای 2019 میلادی