برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

نگاهی به حوادث مرداد ماه در تاریخ سیاسی ما

 

 وَاقْتَرَبَ الْوَعْدُ الْحَقُّ فَإِذَا هِيَ شَاخِصَةٌ أَبْصَارُ الَّذِينَ كَفَرُوا يَا وَيْلَنَا قَدْ كُنَّا فِي غَفْلَةٍ مِنْ هَذَا بَلْ كُنَّا ظَالِمِينَ.

و وعده حق نزديك گردد ناگهان ديدگان كسانى كه كفر ورزيده‏ اند خيره مى ‏شود [و مى‏ گويند] اى واى بر ما كه از اين [روز] در غفلت بوديم بلكه ما ستمگر بوديم.

تاریخ سیاسی ما در حوزه  نبرد آزادی با استبداد ، ماه مرداد را به حوادثی تعیین کننده در خود اختصاص داده است . این تجربه های ارزنده با هدایت راهبرانی چون  ستارخان و باقرخان و مصدق و مجاهدان و مبارزینی که در پیگیری اهداف آنان در دوران معاصر از هستی خود برای آزادی مایه گذاشتند، در احتیار نسل مخاطب قرار گرفته است. اما مرتجعین از تبار سلاطین و شاهان و شیوخ خوزه ای ، در مقابل این سیل خروشان با دست یازیدن به انواع توطئه ها کما کان این نسل را از دست یابی به هدف استراتژیک یعنی حاکمیت آزادی مانع شده اند. غفلت رهبران از توطئه های شوم این مثلث ضد مردم ، و دیر آمدن آنان در مواقع تعیین کننده، کماکان ، این مستبدین را در حاکمیت  نگاه داشته است. انقلاب مشزوطه  با خیانت شاه و آخوند و بمیباران مجلس به ارتجاع قاجار منتهی شد و کودتای 28 مرداد با زندانی کردن سردار آزادی مصدق کبیر ، به سلطه دیکتاتوری پهلوی انجامید. و در همین ماه مرداد سال 67، خمینی و شرکاء که با یک کودتا جمهوریت و اسلام را در زندان ولایت مطلقه آخوندیسم به بند کشیده بودند، زندانیان سیاسی را در طی سه روز قتل عام کردند. بنابر این ماه مرداد به خاطر این تحولات سیاسی  جایگاه خاصی دارد. و در همین ماه  بزرگترین بخش اپوزیسیون جمهوری خواه در یک عملیات برق آسا تا نزدیکی کرمانشاه  توانستند دیکتاتوری ولایت مطلقه آخوندیسم را به عقب نشینی  وادارند ، که همین عقب نشینی از موجبات اصلی نوشیدن جام زهر آتش بس و متارکه جنگ هشت ساله بود.اما این تجربه ها در بردارنده یک نقطه ضعف عمده نیز هست که بدان کمتر توجی شده است. توده های مردم به خاطر زیستن در سانسور استبداد آمادگی ذهنی و عینی  برای استقاده حداکثر از این فرصت ها را نداشتند.و لاجرم دوشمنان آزادی از این غفلت مردم حداکثر استفاده را کرده اند. از این رو یاد آوری این نقطه عطف ها و درسهای آن باید مردم و نیروهای سیاسی را امروز به ابزاری مسلح کند که بتوانند دوشمن آزادی را برای همیشه  خلع سلاح کنند ، و امکان بازسازی را بدان ندهند. این دوشمن در قاموس لغوی و کارکرد سیاسی سلطنت و روحانیت است که دو روی سکه استبداد ایران هستند. از این رو نسل جوان در درون و بیرون ، بر آمده از جنبش دانشجوئی 18 تیر و جنبش سبز، با اتکاء به آموزه های  نسل انقلاب در مقاومت 40 ساله ، بایستی در به کارگیری یک امکان بین المللی برای ساقط کردن این نظام قرون وسطی آخوندیسم  متحد و متفق باشند.  به گفته قرآن در آیه ابتدای این نوشته ، وعده حق نزدیک است و به زودی شاهد فروپاشی رژیم استبداد و انحصار و غارت خواهیم بود.

سلام بر شهبدان راه آزادی    مرگ بر اصل ولایت مطلقه آخوندیسم

پیش به سوی استقرار دموکراسی توحیدی در ایران زمین      

نهضت دموکراسی توحیدی …15 مرداد 1398 برابر با 6 آگوست 2019 میلادی