Press enter to see results or esc to cancel.

سالروز بعثت رسول خاتم محمد مصطفی گرامی باد

بسم الله الرحمن الرحیم

وَالَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَآمَنُوا بِمَا نُزِّلَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَهُوَ الْحَقُّ مِن رَّبِّهِمْ كَفَّرَ عَنْهُمْ سَيِّئَاتِهِمْ وَأَصْلَحَ بَالَهُمْ

و آنان كه ايمان آورده و كارهاى شايسته كرده‏اند و به آنچه بر محمد [ص] نازل آمده گرويده‏اند [كه] آن خود حق [و] از جانب پروردگارشان است [خدا نيز] بديهايشان را زدود و حال [و روز]شان را بهبود بخشيد.

قرآن سوره محمد

رسالت پیام آوران  الهی، پیام آوران حقیقت و رهائی و آزادی انسان  با بعثت آخرین رسول به نقطه اتمام و تکاملی نهائی  خود دست می بابد، و از این رو کتاب قرآن حافظ و حامی همه آنها از آدم تا خاتم است.

تکامل عقلی انسان با رسالت این  بانیان آزادی و رهائی انسان از هر بند  فقر و جهل ، و حاکمیت قسط در جامعه انسانی  با این مأموریت به پایان میرسد.

انسان در پرتو آموزه های وحیانی به درجه ای از رشد عقلی رسیده است که  باید مسئولیت ساختن خویش را خود به عهده گیرد. پیامبران الهی برنامه های کد بندی شده وجود او را با تبیین قوانین  ازلی و ابدی  به در جه ای از رشد ارتقاء داده اند که  دیگر نیازی به  هدایت ویژه ندارد.

انسان در مرحله ای از تکامل فکری قرار گرفته است که باید با عقل آزاد شده از حکومت غریزه، و علم وحیانی قسط را در جامعه خویش برقرار سازد.

همان هدفی که همه پیامبران با کتاب و میزان یعنی حاکمیت بر اساس قانون ، به عنوان هدف محوری رسالت خویش تبیین کرده اند. به همین خاطر اولین پیام وحی به رسول خاتم  با خواندن شروع میشود.

الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ .همان كس كه به وسيله قلم آموخت (۴)

عَلَّمَ الْإِنسَانَ مَا لَمْ يَعْلَمْ آنچه را كه انسان نمى‏دانست [بتدريج به او] آموخت .كَلَّا إِنَّ الْإِنسَانَ لَيَطْغَى حقا كه انسان سركشى مى‏كندأَن رَّآهُ اسْتَغْنَى.۶همين كه خود را بى‏نياز پندارد.

مگر جز این است که امروز انسان با دعوی علم و تکنیک و سفر به آسمان جاهلیت مدرن را تبلیغ می کند؟  بی نیازی علم از دین و مسائل پیرامونی آن  همگی حکایت از یک استغنی و خودخواهی مفرط منافع محور است که  دنیای مدرن را مواجه با انواع  تروریسم  دولتی و تولید انواع  خشونت در رابطه های خرد و کلان کرده است.

پیام آوران الهی در رسالت وحیانی  خویش بشارتگر جامعه ای هستند که در آن انسان  رها شده از هر نوع  زور گوئی تحت هر نامی به  رهائی در عدل و آزادی همگانی دست می یابد.

پیام این رسولان الهی در بحرانی که  پاپیسم و آخوندیسم   در همراهی با  لائسیسم برخاسته از نظریات فلسفی زورپرست های قدیم و جدید در حوزه علم و فلسفه،  در جواع بشری حاکم کرده است، تنها مسیری است که  قادر به بازسازی جامعه انسانی بر اساس حقوق و اخلاق است.

رسولان الهی  برای تحقق  کرامت انسان در یک زندگی خالی از خشونت و سرشار از عقل و ایمان و آزادی از جانب خداوند به رسالت مبعوث شده اند، به همین خاطر جبهه مثلث شوم زر و زور و تزویر، از مقطع آغازین رسالت این برگزیده گان، با انواع شگردها و روشها در مقابل این نهضت ایستاده و دست آوردهای آن را به سانسور و تحریف کشیده اند.

امروز جامعه جهانی اسیر انواع خشونت های کلامی و عملی ، تنها در بازگشت به مسیر همین پیام آوران آزادی و آگاهی و عدالت است که میتواند زندگی را بر اساس الگوهای اخلاق و عدالت  بازسازی و باز آفرینی کند.

سلام بر رسول خاتم محمد مصطفی (ص )   سلام بر همه  پویندگان راه آزادی وعدالت

نهضت دموکراسی توحیدی .. خرداد ماه 1393 برابر با 2014 میلادی