برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

دیدگاه یک معلم بازنشسته در مورد آنچه که طی 30 سال بر ایران گذشته:

1. مافیای زمین خواران به اوج سرمایه رسیدند. که نمونه بارز آن حایری شیرازی که تمامیت املاک شمال-جنوب-غرب و شرق شیراز را خریداری آن هم با نازلترین قیمت و به چند برابر قیمت به مردم بیچاره ایران فروخته و سازمان مسکن و شهرسازی هماهنگ با ایشان و هیچ قدرتی توان جلوگیری از آنان را نداشت. چه جنگل هایی که در سرزمین سرسبز ایران شبانه قطع شجر شد و صبح ها توسط سردمداران به فروش رسید.چه زمین های وسیع کشاورزی که توسط همین باند و با دادن پورسانت به شهرداری ها و سازمان مسکن و شهرسازی کاربری شهری آن اعلام و به مردم بینوا با چند برابر قیمت به فروش رسید.

2. از نظر ماشین آلات کارخانه های اتومبیل سازی با پرداخت پورسانت حق رهبری و ریاست جمهوری اقدام به ساخت اتومبیل های غیر استاندارد کردند که سالیانه حداقعل 100 تا 150 هزار نفر در راه های بین شهری کشته و یا زخمی شدند و چه خانواده ها که در این اتومبیل ها خصوصاُ پژو 405 سوختند.

3. از نظر معیشتی مردم ایران اکثریت به اوج قلاکت رسیدند بطوریکه یکی از سرداران سپاه اعلام کرد که حداقعل 16000 دختر فراری دارای کد مشخص فقط در تهران سرگردانند و هر شب در آغوش دانه درشت ها مایه عیش و عشرت آنان میشوند.

4. احداث دانشگاه های آزاد و غیر انتفایی و علمی کاربردی که برای ثبت نام در آن 600 الی 700 هزار تومان پول هر ترم دانشجو میشود و در دانشگاه آزاد هر دانشجو بایستی موقع ثبت نام 50 هزار تومان علاوه بر پول ترم به حساب مؤسسین دانشگاه مانند رفسنجانی و جاسبی ریخته شود.

5. در هیچ زمانی از تاریخ ایران به اندازه این 30 سال زنان و دختران ایرانی را در کشورهای عربی به فروش نرسانده بودند.ایرانی هایی که نسبت به عراق شعارشان این بود ( ز شیر شتر خوردن و سوسمار عرب را به جایی رسیده است کار که تاج کیانی کند آرزو تفو بر تو ای چرخ گردان تفو) حال این زنان و دختران سرگرمی محفل دیشتاشه پوشان عربی و هم خوابه گیهایشان شده.

6. بر اثر حادثه آفرینیه سردمداران ، جنگی بر این کشور مظلوم از طریق عراق تحمیل شد که بهترین مردمان این مرزو بوم کشته-مفقودالثرشده و در کنج خانه ها بر اثر هجوم بمب های میکروبی شیمیایی زمین گیر شده و یکی پس از دیگری بدرود جهان میکنند. اوج کرایه خانه ها مردم را در حاشیه شهر های بزرگ زاغه نشین کرده. با وجودی که اشخاصی در کشور وجود دارند که حداقعل در هر شهری صاحب چندین خانه ویلایی و آپارتمان های خالی هستند و هیچ حسابرسی هم وجود ندارد.

7. چه دختران مظلومی که بر اثر نداشتن لباس و وسایل ابتدایی مدرسه از علم و دانش محروم شدند و چه مغزهایی که به علت عقیده و تفکرشان از ورود به دانشگاه ها منع شدند.

8. در مورد طلاق بگویم آماری که خود آقایان دادند و در سایت های رسمی اعلام کردند: آمار طلاق در ایران دو برابر آمار ازدواج در سال هست که علت آن نداشتن مسکن و امکانات اولیه زندگیست.

9. چه بیمارانی که به علت تحریم اقتصادی داروهایشان تهیه نمیشود و جلوی چشم عزیزانشان جان میسپارند.

10. طی این 30 سال تا حدود یک ماه پیش کلیه معلمین بازنشسته حداکثر حقوقشان 200 هزار تومان بوده که این مبلغ هزینه پول آب-برق-گاز و تلفن خانواده هم نمیشود.حال تصور کنید که این معلم و یا کارمند بازنشسته ازدواج و دانشگاه بچه هایش شروع شده و کرایه نشین هم هست . چگونه خانواده اش متلاشی نمیشود؟!

11. در صورتی که طی این 30 سال کشوری در دنیا نبوده که از کشور ایران باج نگرفته باشند خصوصا کشورهای عربی.

12. چه دانش آموزانی که بر اثر انفجار بخاری های نفتی غیر استاندارد مدرسه بر سرشان خراب شده و در آتش فقر همراه معلمشان سوختند که نمونه آن در سال 1385 در روستاهای چهار محال بختیاری ( لردگان ) به وقوع پیوست.

13. چه دانشجویانی که طی این 30 سال بر اثر تصادف در اتومبیل های غیر استاندارد و راه های کوهستانی به دره سقوط کردند و آتش گرفتند.

14. طی این 30 سال چه مغز های نظامی که بر اثر سقوط هواپیماهای تحمیلی بلوک شرق در هوا متلاشی شدند. آیا این سزاوار کشوریست که آب و خاک و نفت و طلا و سایر منابع زیرزمینی آن در سراسر گیتی به تاراج میرود.

15. طی این 30 سال حدود 50% مردم خصوصا جوانان این مرز و بوم بر اثر فقر و فشار های روحی و روانی مبتلا به اعتیاد انواع مواد مخدر شده و در کنج خیابان ها و پارک های متروک مرده که اجساد آنان توسط شهرداری ها جمع آوری و دفن میشود.

16. طی این 30 سال کاروان های ترانزیت مواد مخدر چه به داخل کشور و چه به جهت حمل به کشورهای اروپایی نقطه به نقطه ایران را در نوردیده و بهترین فرزندان کشور توسط مافیای مواد مخدر کشته شدند که در این راستا محسن رضایی زمانی که کاندیدای ریاست جمهوری شده بود اعلام کرد: تمام مواد مخدر از دو کانال و دو گلوگاه وارد کشور میشود که اگر من ریاست جمهوری شدم هر دو کانال را میبندم و اجازه ورود به خاک ایران را نخواهم داد . این سخن بیانگر چیست؟ غیر از این است که با اشاره انگشت آقایان و چراغ سبزشان مواد مخدر از راه های معین و مشخص وارد میشود؟

17. چه مغز هایی که فقط به خاطر ابراز عقیده توسط سردمداران ساواما در طی قتل های زنجیره ای طی این 30 سال تکه تکه شدند که حتی خانواده هایشان نفهمیدند قبرشان کجاست.

18. در هجوم وحشیانه لباس شخصی ها طی این 30 سال به حریم دانشگاه ها چه دانشجویان و نخبگانی به نام ارازل واوباش دستگیر و زیر باتوم آنان با بدنی خون آلود روانه سیاه چال های زندان و قبرستان شدند.

19. در سلفچکان اصفهان در دشت وسیعی تا چشم کار میکند اتومبیل های وارداتی پسر خامنه ای رهبر شیعیان جهان است که هر دستگاه را حدود 10میلیون خریداری و با 70میلیون به مردم میفروشد و چون متعلق به فرزند رهبر است هیچ گمرکی حق گرفتن گمرکی ندارد.

20. طی این 30 سال بهترین قصه ها داستان ها و شعرهای اصیل فارسی از کتاب های درسی حذف و داستان هایی در راستای اهداف و فرهنگ عربی به جای آن گنجانده شده که یکی از اساتید دانشگاه ها اعلام کرد که برای آموزش گلستان-بوستان و شاهنامه و تدریس آن به فرزندگان ایران بایستی از اساتید خارجی کمک بگیریم چون کودکانمان زبان فارسی را فراموش خواهند کرد.

21. طی این 30 سال نصف بودجه ای که خرج سوریه – لبنان – فلسطین-عراق و افغانستان شده در راه آبادانی ایران مصرف نشده.

22. طی این 30 سال تحصیل رایگان که تا سطح دیپلم رایگان بود حذف و با ایجاد مدارس غیر انتفایی هر خانوار مجبور میشود سالی 200 الی 300 هزار تومان پول شهریه بابت دانش آموزان ابتدایی بپردازند. این گوشه کوچکی از مصیبت وارده به ایران هست که اگر بخواهم هر موضوع آن را بشکافم مثنوی هفتاد من کاغذ خواهد شد.